Aktualności
- 2019-04-05
Rośliny to nasi sprzymierzeńcy w walce o czyste powietrze!
Wreszcie mamy wiosnę! A jak wiosna to roślinki :-) Dlatego dziś pokazujemy Wam film o tym, jakim wkładem w ochronę środowiska jest „zazielenianie” przestrzeni miejskiej i posiadanie w domu roślin doniczkowych (poprzedni wpis na naszej stronie), a treści te rozwijamy w niniejszym artykule powiązanym z filmikiem.
- 2019-04-05
Film nr 9: Zadbać o powietrze – roślinność
Macie chwilę? Obejrzyjcie nasz kolejny filmik - o dbaniu o środowisko poprzez posiadanie w domu roślin i sadzenie ich w przestrzeni publicznej. Bardzo nam miło, że nasi respondenci są tacy zgodni w tym temacie :)
- 2019-02-21
Parę słów o ogrzewaniu mieszkań
Filmik z poprzedniego wpisu obejrzany? To pora na artykuł :-) Dziś opowiemy Wam o tajnikach prawdziwie ekologicznego ogrzewania mieszkań. Zapraszamy do czytania!
- 2019-02-21
Filmik o ogrzewaniu mieszkań
Niby zima się już kończy, ale wciąż jeszcze musimy grzać w mieszkaniach, żeby nie zmarznąć. Obejrzyj nasz filmik i przeczytaj artykuł o tym, jak robić to najekologiczniej.
- 2019-02-10
Oszczędzanie energii elektrycznej
Tematem dzisiejszego artykułu jest energia elektryczna. Jak pokazaliśmy w naszym filmiku, jej zużycie bezpośrednio przekłada się na emisję szkodliwego dwutlenku węgla do atmosfery, i to jak bardzo! Z samych urządzeń pozostawionych w trybie czuwania („stand by”) gdyby wyłączyć połowę, ta emisja byłaby o milion ton CO2 rocznie mniejsza!
- 2019-02-10
Obejrzyj nasz filmik na temat oszczędzania energii
Po chwili przerwy wracamy do Was z kolejnym odcinkiem naszego cyklu filmików na Youtubie. O czym dzisiaj? O oszczędzaniu energii. Tradycyjnie zachęcamy do zapoznania się z pakietem: filmik + artykuł do niego.
- 2019-01-12
Zapraszamy do lektury ostatniego numeru "Przyrodniczego biuletynu elektronicznego"
Przedstawiamy Wam świeżo wydany ostatni numer "Przyrodniczego biuletynu elektronicznego". Znajdziecie w nim materiały podsumowujące projekt MDŚ, ciekawy artykuł o permakulturze oraz inne eko-informacje. Czytajcie, podsyłajcie znajomym :)
- 2019-01-10
Nasz projekt jako jedno z dziesięciu najważniejszych eko-wydarzeń 2018 roku!
W styczniu spotkało nas przemiłe wyróżnienie, wybitna postać chrześcijańskiej ekologii - o. Stanisław Jaromi, przewodniczący Ruchu Ekologicznego św. Franciszka z Asyżu - wymienił 10 najważnieszych wydarzeń 2018 roku, a wśród nich znalazł się projekt Młodzi dla Środowiska. Dziękujemy!
- 2019-01-07
ForBioSensing – czyli jeszcze dokładniej o tym, co w Puszczy piszczy
Choć Puszcza Białowieska jest badana i obserwowana nie od dziś, to wciąż wiele pozostaje w niej do odkrycia. Zespół specjalistów z Zakładu Lasów Naturalnych IBL postanowił użyć nowoczesnych techologii, a raczej połączyć tradycyjne i nowoczesne metody badawcze do jeszcze lepszego zbadania puszczy. Tak zrodził się projekt ForBioSensing.
- 2018-12-31
Jak oszczędzać wodę?
Jedynie 3% wody dostępnej na Ziemi to woda słodka, czyli zdatna do picia, gotowania, mycia się. To wystrarczający powód, by zacząć ją mocno oszczędzać.
- 2018-12-31
Szósty odcinek: Oszczędzanie wody
W ostatnim dniu 2018 roku zapraszamy Was do obejrzenia szóstego odcinka naszych filmików na Youtube. Dzisiaj o oszczędzaniu wody.
- 2018-12-24
Czym palimy w piecu?
Dziś poruszymy temat bardzo na czasie, bo sezon grzewczy w pełni i w piecach palą wszyscy, którzy je mają. A czym palą? Tu zaczynają się schody…
- 2018-12-24
Piąty odcinek: Czym palimy w piecu?
Pora na kolejny odcinek naszych filmów o zagadnieniach ekologicznych z naszej codzienności: dziś o paleniu w przydomowych piecach. Zapraszamy do oglądania i lektury artykułu powiązanego z filmem.
- 2018-12-13
Zdjęcie tygodnia!
Gratulujemy!
Laureatem nagrody za zdjęcie tygodnia jest Grzesiek Jasiński!
Prosimy o kontakt przez wiadomość prywatną na Facebooku w sprawie adresu do wysyłki nagrody.
- 2018-12-13
Młodzi dla Środowiska na Misji Laudato Si
W czasie pierwszego tygodnia szczytu klimatycznego COP 24 mieliśmy przyjemność uczestniczyć w inicjatywie z nim związanej – wydarzeniu „Misja Laudato Si: chrześcijanie z klimatem” organizowanym przez Światowy Ruch Katolików na Rzecz Środowiska i Caritas Polska.
- 2018-12-06
Posłuchaj wykładów z naszej konferencji
Nie było Cię z nami w ubiegły weekend w Drohiczynie na konferencji "Naturalnie... Polska"? Nie martw się, możesz wysłuchać wszystkich wystąpień, jakie się na niej odbyły!
- 2018-12-05
COP24 trwa. A co Ty możesz zrobić w konfrontacji z wielkim kryzysem?
Wziąć udział w wydarzeniu „Misja Laudato Si: chrześcijanie z klimatem”! Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska i Caritas Polska zapraszają w sobotę 8 grudnia do Katowic, do Centrum Ekologii Integralnej. Wydarzy się tam dużo dobrego!
- 2018-12-02
Drugiego dnia konferencji zwiedziliśmy Ziołowy Zakątek
Być na Podlasiu i nie zajechać do Korycin to jak nie być tu wcale! Dlatego drugiego dnia konferencji lekko zmieniliśmy plany i w punkcie "zwiedzanie" pojechaliśmy do Ziołowego Zakątka w Korycinach.
- 2018-12-01
Konferencja "Naturalnie...Polska" trwa!
Właśnie zakończyliśmy pierwszy dzień naszej konferencji "Naturalnie... Polska" podsumowującej projekt Młodzi dla Środowiska. Było dużo ciekawych wykładów i rozdanie nagród w naszych konkursach ekologicznych. Nagrody sprawiły zwycięzcom dużo radości :-)
- 2018-11-30
Elektrośmieci - jak z nimi postępować?
Czy wiesz co robić ze zużytymi i popsutymi sprzętami elektrycznymi i elektronicznymi? Jeśli nie, zapraszamy do lektury poniższego artykułu.
- 2018-11-30
Zapraszamy na czwarty odcinek filmów Młodzi dla Środowiska
Dziś publikujemy dla Was czwarty nasz filmik - tym razem o elektrośmieciach.
- 2018-11-29
Możesz wziąć udział w posiedzeniu COP24 (i zabrać głos!)
Sir David Attenborough, znany na całym świecie popularyzator wiedzy przyrodniczej, pisarz, narrator i podróżnik zaprasza zainteresowanych (a zainteresowani powinniśmy być wszyscy!) do… zajęcia swojego miejsca na sali posiedzeń konferencji klimatycznej COP24, obok liderów, przedstawicieli rządów i ważnych organizacji. Jak? Wirtualnie!
- 2018-11-27
Wydarzenia religijne towarzyszące COP24
Już w przyszłym tygodniu - 3 grudnia - rozpocznie się Szczyt klimatyczny ONZ w Katowicach – COP24, który potrwa do 14 grudnia. Szczytowi towarzyszyć będzie szereg wydarzeń religijnych, z których pierwsze zaczną się już pojutrze – 29 listopada 2018 r.
- 2018-11-23
Zapraszamy na konferencję podsumowującą projekt Młodzi dla Środowiska
Wszystko co dobre kiedyś się kończy... Projekt Młodzi dla Środowiska dobiega właśnie końca. W pierwszy weekend grudnia zapraszamy na konferencję podsumowującą nasze działania
- 2018-11-20
Obejrzyj trzeci odcinek naszej serii
Zapraszamy Was do obejrzenia trzeciego odcinka naszej serii o najważniejszych problemach ekologicznych naszej codzienności. A potem przeczytajcie powiązany z nim artykuł, zamieszczony poniżej.
- 2018-11-20
Segregacja odpadów – jak robić to dobrze
W naszym kolejnym filmie pytaliśmy w sondzie ulicznej czy segregujecie odpady oraz jakie są kolory pojemników, do których wrzuca się poszczególne rodzaje śmieci. I wychodzi na to, że wiedza jest, tylko nie do końca uporządkowana. Czas ją zatem uporządkować!
- 2018-11-19
Modlitwa o pomyślność szczytu klimatycznego
Kard. Peter Kodwo Turkson, prefekt Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka przekazał na ręce przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego prośbę o odmawianie w parafiach i kościołach przesłanej przez niego modlitwy o pomyślność szczytu klimatycznego. Odbędzie się on w Katowicach od 3 do 14 grudnia.
- 2018-11-15
Rusza nowy projekt ekologiczny w duchu społecznej nauki kościoła!
W czwartek 15 listopada 2018 r. w Katolickiej Agencji Informacyjnej odbyła się konferencja prasowa inaugurująca nowy projekt „FUNDACJI DLA MŁODZIEŻY”, której patronuje Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, pod nazwą „Środowisko Młodzieży”. To projekt aktywnej edukacji ekologicznej zgodnej ze społeczną nauką kościoła, finansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który będzie realizowany do 30 lipca 2020 roku.
- 2018-11-13
I to jest rozwiązanie!
Problem smogu mocno daje się nam we znaki. Polski rząd i instytucje dwoją się i troją, żeby stworzyć takie programy, które systemowo go rozwiążą. Niestety, właściciele starych pieców nie są zbyt skorzy do wymiany pieców na nowe. Ale jest inne wyjście!
- 2018-11-08
PlastikOff
Poznaj projekt społeczny szczecińskiej młodzieży, która powiedziała "nie" plastikowi i chce zachęcić innych młodych ludzi do tego samego. Poznaj akcję PlastikOff realizowaną w ramach olimpiady praktycznej Zwolnieni z Teorii. Nam się bardzo podoba!
- 2018-11-02
Przeczytaj szósty numer "Przyrodniczego biuletynu elektronicznego"
Już jest kolejny numer naszego ekologicznego biuletynu przyrodniczego! W biuletynie przybliżamy Wam jak wyglądały warsztaty ekologiczne dla rodzin, odwiedzamy Tatrzański Park Narodowy i przybliżamy postać twórcy eko-filozofii, którym był Polak!
- 2018-10-30
Przestrzeń miejska – jak i po co się ją projektuje
Projektowanie przestrzeni miejskiej ma na celu tworzenie miejsc przyjaznych ludziom, bezpiecznych dla nich i użytecznych. To też odejście od wizerunku miasta jako miejsca nieprzystosowanego do odpoczynku, ubogiego w roślinność czy ograniczającego aktywność ruchową. Nie oznacza to jednak pójścia w drugą skrajność i sadzenia drzew wszędzie, gdzie tylko znajdzie się na nie miejsce.
- 2018-10-30
Obejrzyj drugi odcinek serii "Młodzi dla Środowiska"
Zapraszamy Was do zapoznania się z naszym drugim filmem sondażowym, tym razem poświęconym tematyce przestrzeni miejskiej. Jak zwykle nagraniu towarzyszy (to na platformie) artykuł, w którym dowiecie się więcej na ten poruszany w filmie.
- 2018-10-26
Nauka ekologii dla całych rodzin
Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży, które jest realizatorem projektu Młodzi dla Środowiska, bliska jest idea edukacji domowej, a więc uczenia dzieci w domu, przez rodziców, zamiast tradycyjnie w szkole. Dlatego też w naszym projekcie oprócz warsztatów ekologicznych dla dzieci i młodzieży robiliśmy także inne warsztaty: dla rodzin mających dzieci w edukacji domowej.
- 2018-10-26
Dołącz do grupy Piękna Polska Przyroda, publikuj zdjęcia i wygrywaj nagrody!
Mamy dla Was coś, co pozwoli wrócić pamięcią do pięknych, słonecznych dni minionego lata – grupę na Facebooku, w której możecie się podzielić swoimi zdjęciami o tematyce przyrodniczej. Za najlepsze zdjęcia będą nagrody!
- 2018-10-25
Zakaz przegłosowany! Od 2021 roku koniec produkcji plastikowych przedmiotów jednorazowego użytku
Parlament Europejski w dniu wczorajszym ogromną większością głosów przegłosował zakaz produkcji plastikowych wyrobów jednorazowego użytku i wprowadził jeszcze kilka istotnych obostrzeń mających zmniejszyć zanieczyszczanie naszej planety plastikiem.
- 2018-10-24
Czy słyszeliście już o SCOBY?
Trwający właśnie 2018 rok jest rekordowy pod względem liczby publikacji na temat szkodliwości plastiku. Powstaje też wiele pomysłów czym plastik zastąpić. Jednym z nich jest polski wynalazek - SCOBY.
- 2018-10-23
Ruszamy z cyklem filmów „Młodzi dla Środowiska”!
W sierpniu tego roku informowaliśmy Was o uruchomieniu naszego kanału w serwisie Youtube.com. W tej chwili udoskonaliliśmy wszystkie filmy, które chcemy Wam za jego pośrednictwem pokazać i zaczynamy pokazywanie!
- 2018-10-22
Najbardziej kreatywne umysły współczesnej teologii, ekonomii i nauki spotkały się w ten weekend w Krakowie
W dniach 19-20 października 2018 r. na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie odbywała się międzynarodowa konferencja naukowa: „Creatio Continua. Ekologia – teologia, oikonomia i nauka o stworzeniu”. Spotkanie zorganizował Światowy Ruch Katolików Na Rzecz Środowiska i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II we współpracy z watykańską Dykasterią ds. Integralnego Rozwoju Człowieka.
- 2018-10-19
Wyniki konkursów!
Wyniki konkursów: „Zatrzymaj rzekę w kadrze”, "Energiczna maskotka", "Energia drzemie w komiksie", "Dziecięce porady na dorosłych odpady".
- 2018-10-17
Tramwaj z dżunglą w środku!
Województwo Śląskie ma świetny pomysł na zwrócenie uwagi mieszkańców na problem smogu. W tym tygodniu w dziewięciu głównych miastach aglomeracji śląskiej jeździ wyjątkowy tramwaj. Gdy wsiadasz do środka, masz dokoła siebie mnóstwo żywej zieleni, czujesz zapach lasu i słyszysz śpiew ptaków. Do tego dostajesz pakiet informacji o tym, jak skutecznie walczyć z niską emisją.
- 2018-10-17
Piąty numer "Przyrodniczego Biuletynu Elektronicznego"
Z przyjemnością informujemy, że na naszej stronie dostępny już jest najnowszy - piąty numer Przyrodniczego biuletynu elektronicznego. "Gwiazdami" numeru w naszych stałych działach są w tym wydaniu: Narwiański Park Narodowy oraz Stefan Kozłowski.
- 2018-10-16
Pierwszy międzynarodowy festiwal filmów ekologicznych NEIFF w Krakowie
Wczoraj wieczorem w Krakowie rozpoczął się New Earth International Film Festival - pierwszy międzynarodowy festiwal filmów ekologicznych, podczas którego wyświetlonych zostanie prawie 80 filmów o tematyce ekologicznej: dokumentalnych, fabularnych i animowanych.
- 2018-10-15
Młodzi dla Środowiska w Studiu Raban!
Znacie taki katolicki program telewizyjny jak Studio Raban? Jeśli nie, to musicie poznać! A dobrą okazją do poznania będzie odcinek, w którym pojawiamy się my z informacjami o projekcie Młodzi dla Środowiska :-)
- 2018-10-15
Unia Europejska przeciwko plastikowi
W ubiegłym tygodniu Komisja ochrony środowiska Parlamentu Europejskiego przyjęła rezolucję w sprawie zakazu produkcji jednorazowych sztućców, talerzyków, słomek, patyczków higienicznych i innych plastikowych „jednorazówek” (np. plastikowe lekkie torby, mieszadełka do napojów i pojemniki do fast foodów) od 2021 roku.
- 2018-10-10
Raport specjalny IPCC w sprawie globalnego ocieplenia
Początek tego tygodnia przyniósł nam ważny raport dotyczący globalnego ocieplenia. Raport bardzo alarmujący. Doniesień tych w żadnej mierze nie można ignorować, to naprawdę ostatni moment na radykalne działania państw, aby powstrzymać nieuchronnie nadciągającą katastrofę ekologiczną.
- 2018-10-05
Dom plusenegretyczny nie tylko w założeniach wygląda świetnie!
W ubiegłym tygodniu pisaliśmy Wam o pierwszym polskim domu modułowym, który jest zeroemisyjny i nie kosztuje niebotyczną ilość pieniędzy. Pisaliśmy też, że wybieramy się na jego otwarcie i że podzielimy się wrażeniami. To właśnie o nich będzie dzisiejszy artykuł.
- 2018-10-02
Biskupi w liście o ekologii: Godność człowieka podstawą odpowiedzialności za świat stworzony
W czwartek 4 października przypada liturgiczne wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Z tej okazji biskupi przygotowali list pasterski zatytułowany „W trosce o wspólny dom”. O czym przeczytamy w tym liście?
- 2018-10-01
Dziś Światowy Dzień Wegetarianizmu
Mamy dziś 1 października, pierwszy dzień Międzynarodowego Miesiąca Dobroci dla Zwierząt. Dzień ten – właśnie z powodu rozpoczynania takiego miesiąca – jest Światowym Dniem Wegetarianizmu.
- 2018-09-28
Zapraszamy na Niedzielę Św. Franciszka!
W imieniu Światowego Ruchu Katolików na Rzecz Środowiska (GCCM) i Caritas Polska zapraszamy Was 7 października do Krakowa, Poznania, Torunia i Gdańska na Przebudzenie Ekologiczne! Będzie to pierwsza Niedziela Świętego Franciszka – doniosłe wydarzenie ekologiczne w Kościele.
- 2018-09-27
Podaj pomysł, specjaliści pomogą Ci go dopracować
Zobacz, jak to by było fajnie, gdyby Twój unikalny pomysł na działania na rzecz ochrony klimatu wzięli w swoje ręce specjaliści na co dzień zajmujący się takimi zagadnieniami i wsparli Cię swoją wiedzą i narzędziami w jego udoskonaleniu, a potem może również we wdrożeniu w życie.
- 2018-09-25
Polskie domy plusenergetyczne
Jutro w Warszawie, w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej zaprezentowany zostanie wyjątkowy budynek zaprojektowany i zrealizowany przez polski start-up.
- 2018-09-24
Podpisz Deklarację Świętego Franciszka
Jak dokonać w swoim życiu "ekologicznego nawrócenia"? Można zacząć od podpisania deklaracji św. Franciszka, czyli zobowiązania do niemarnowania żywności. A później postępować wg czterech prostych kroków.
- 2018-09-21
Ostatnie letnie warsztaty zakończone, wkrótce jesienna edukacja
Ależ to lato szybko zleciało! Ale tak to już jest, jak dużo się dzieje, a u nas od czerwca działo się mnóstwo rzeczy! Co tydzień nowa grupa warsztatowa, a czasem dwie grupy równolegle. Wiedzę ekologiczną szerzyliśmy (i dalej szerzymy) na setki głów: od dziecięcych główek począwszy po młodzieżowe głowy ;-)
- 2018-09-19
Zostań wolontariuszem COP24
Dziś mamy propozycję dla starszej młodzieży, ponieważ warunkiem udziału jest pełnoletniość osiągnięta przed dniem 15 października 2018 r. To propozycja zostania wolontariuszem podczas szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach.
- 2018-09-17
Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, nadchodzi Dzień bez samochodu
Od 16 do 22 września 2018 r. trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, pod hasłem „Przesiadaj się i jedź”. Tydzień zakończy się Dniem bez samochodu. Przyłączysz się do akcji?
- 2018-09-14
Ostatnie chwile na udział w eko-konkursach!
Już tylko tydzień został do końca naszych konkursów ekologicznych, zapraszamy do udziału!
- 2018-09-12
Impact mobility rEVolution'18
Katowice można by w tym roku nazwać stolicą ekologicznych przełomów. Wielkimi krokami zbliża się ONZ-owski szczyt klimatyczny COP24, a dziś i jutro odbywa się tu międzynarodowy kongres o przyszłości inteligentnej mobilności w Polsce Impact mobility rEVolution'18.
- 2018-09-11
TWEE z fotogenicznym żubrem
W dniach 25-31 sierpnia 2018 r. na naszych Terenowych Warsztatach Edukacji Ekologicznej gościliśmy młodzież z diecezji radomskiej. Ta grupa chyba najbardziej polubiła żubra, przy którym nie obejdzie się bez pamiątkowego zdjęcia :)
- 2018-09-06
Koszalińska fotorelacja
W dniach 29 lipca - 4 sierpnia 2018 r. gościliśmy na naszych terenowych warsztatach edukacji ekologicznej młodzież z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Zobaczcie fotorelację!
- 2018-09-05
Szklany plastik?
Dziś chcemy Wam przybliżyć pomysł na opakowania, które spełniają wszystkie funkcje plastikowych opakowań, a nawet są od nich lepsze, bo posiadają też wszystkie zalety szkła!
- 2018-09-03
Jeszcze parę wspomnień krakowskiej młodzieży
W tym tygodniu zaczynamy ostatni turnus naszych terenowych warsztatów edukacji ekologicznej, ależ ten czas zleciał! Ale zanim napiszemy Wam o nim, chcemy jeszcze na chwilę wrócić do wcześniejszego turnusu – tego dla młodych z Archidiecezji Krakowskiej.
- 2018-08-31
Szkoła Animatorów Laudato Si zaprasza na spotkanie nt. food waste
6 września w siedzibie Caritas Polska odbędzie się drugie spotkanie z cyklu „Szkoła Animatorów Laudato Si”. Będzie poświęcone problemowi marnowania jedzenia, który jest jedną z głównych bolączek ekologicznych naszego kraju. Jesteście zaproszeni!
- 2018-08-30
Ekologia integralna na 100-lecie odzyskania niepodległości Polski
24 września w Olsztynie odbędzie się konferencja, która porusza tematykę najbardziej nas interesującą: ekologii, solidarności społecznej i zrównoważonego rozwoju jako elementów istotnych dla dbania o nasz kraj.
- 2018-08-28
Za 11 dni zacznie się wielkie sprzątanie oceanu!
Pacyfik zanieczyszczony jest wręcz niewyobrażalną ilością plastikowych śmieci – tworzą one plamę kilkukrotnie większą niż powierzchnia Polski! Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że należałoby to posprzątać…
- 2018-08-27
Krakowianie szybko się integrują :)
W czasie ubiegłotygodniowego turnusu Terenowych Warsztatów Edukacji Ekologicznej, w którym udział brała młodzież z Archidiecezji Krakowskiej zajrzeliśmy do nich na chwilę spytać o wrażenia. - 2018-08-24
Rada Biskupów Diecezjalnych porozmawia o szczycie klimatycznym
25 sierpnia odbędzie się na Jasnej Górze spotkanie Rady Biskupów Diecezjalnych, na którym abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki poruszy temat Szczytu Klimatycznego, jakie odbędzie się w Katowicach w dniach 3-14 grudnia tego roku.
- 2018-08-23
Edukacyjno-wakacyjny wyjazd KSM DS do Broku nad Bugiem
W dniach 13-19.08.2018r. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Sandomierskiej przebywało na wakacyjnym wyjeździe dla młodzieży w Broku nad Bugiem. Wyjazd odbył się w ramach projektu "Młodzi dla Środowiska", przez cały czas jego trwania odbywały się warsztaty ekologiczne.
- 2018-08-21
Zadbajmy o powietrze wybierając odpowiednie środki transportu
Pewnie wiesz, jakie środki transportu Ci zaproponujemy. "Ale dlaczego mam wybrać rower lub autobus zamiast wygodnego samochodu?" Spróbujemy Cię przekonać :)
- 2018-08-20
Jesteśmy na Youtube!
Właśnie zakończyliśmy produkcję 12 filmów na temat ekologii i uruchomiliśmy kanał w serwisie Youtube.com, aby móc tutaj zaprezentować Wam wszystkie te nagrania :) Dziś premierę ma pierwszy z nich pt. "Zadbać o powietrze – środki transportu". Zapraszamy do oglądania i udostępniania!
- 2018-08-16
Czy teraz już co roku będą takie upały latem?
W ostatnich dniach temperatury w Polsce dają odetchnąć, ale wszyscy pamiętamy niedawne upały i to, jak dawały nam w kość. Czy to wszystko wina działalności człowieka? I czy teraz już co roku będziemy mieli takie gorące lata?
- 2018-08-14
Już jest najnowszy numer naszego Przyrodniczego Biuletynu Elektronicznego!
Czytaliście trzy poprzednie numery? Czy zastanawiacie się co to w ogóle jest? ;-)
Bez względu na to, na które pytanie odpowiedzieliście "tak", polecamy Wam lekturę najnowszego, czwartego już biuletynu o ekologii. - 2018-08-13
Mamy ostatnie wolne miejsca na warsztaty terenowe i warsztaty na rzekach!
Halo diecezje, grupy parafialne, schole – marzy Wam się przy tej pięknej pogodzie wyjechać gdzieś razem na łono natury? Mamy dla Was super propozycję! A nawet dwie :-) Jedna to taka oferta last minute, bo to Terenowe Warsztaty Edukacji Ekologicznej, które zaczynają się już w ten piątek. A druga zaczyna się 23 sierpnia i kończy 29 sierpnia – to Terenowe Warsztaty Edukacji Ekologicznej na Rzekach w Drohiczynie.
- 2018-08-10
Wiecie już jak było na lądzie, a co się działo na rzekach?
W naszych Terenowych Warsztatach Edukacji Ekologicznej na Rzekach w ostatnim czasie udział wzięli młodzi ludzie z: Archidiecezji Łódzkiej (25-31 lipca 2018 r.) i Archidiecezji Katowickiej (5-11 sierpnia 2018 r., a więc jeszcze pływają :-) ).
- 2018-08-09
Nie puszczaj „lampionów szczęścia”!
Wiemy, puszczanie ich bardzo kusi. Ale my mówimy kategoryczne „nie” tej nadmorskiej zabawie i apelujemy o jej zaprzestanie. Poniżej przeczytasz dlaczego i prosimy – nie ignoruj tego.
- 2018-08-07
Warsztatowy rozpędzony pociąg jedzie dalej!
Zbliżamy się do połowy sierpnia i ani myślimy zwalniać tempa! W tym tygodniu równolegle odbywają się Terenowe Warsztaty Edukacji Ekologicznej w Broku i Terenowe Warsztaty Edukacji Ekologicznej na Rzekach w Drohiczynie. Dziś zaglądamy okiem aparatu do pierwszej grupy :-)
- 2018-08-03
Z Katowic do Broku pełnego uroku :-)
Na naszych Terenowych Warsztatach Edukacji Ekologicznej gościmy dzieci i młodzież z całej Polski, w dniach 23-29 lipca 2018 r. mieliśmy przyjemność uczyć ekologii młodych ludzi z województwa śląskiego. Tym razem nie będziemy pisać jak było, pokażemy Wam fotorelację :-)
- 2018-08-02
Hajnówka, Białowieża, Drohiczyn
Jesteście ciekawi co tam słychać u naszych warsztatowiczów? Dzieje się! Uczyli się nie tylko w Broku i Drohiczynie, mieli też wypady edukacyjne do Hajnówki i Białowieży.
- 2018-07-31
Kolejny turnus w ramach projektu "Młodzi dla środowiska" można uznać za rozpoczęty!
Od 30 lipca gościmy w Nadbużańskim Ośrodku Edukacji w Broku kolejną grupę dzieci i młodzieży w ramach naszego projektu Młodzi Dla Środowiska. Witamy na pokładzie młodych spragnionych eko-wiedzy z Diecezji Warszawsko-Praskiej, Diecezji Drohiczyńskiej, Diecezji Siedleckiej!
- 2018-07-30
Przemysł zatruwa powietrze najbardziej? Wcale nie!
Jak pokazują wiarygodne badania, przemysł odpowiada jedynie za 2% całkowitego zanieczyszczenia powietrza. Drugie miejsce od końca zajmują pojazdy spalinowe (6% produkcji zanieczyszczeń powietrza), a głównym producentem toksycznych substancji lotnych (88% zanieczyszczeń) są piece w naszych domach i kamienicach.
- 2018-07-23
„Szczyt klimatyczny w Katowicach może być kamieniem milowym”
Pisząc Wam parę dni temu o trzeciej rocznicy wydania encykliki Laudato si’ przytoczyliśmy słowa papieża Franciszka, które wypowiedział na audiencji dla uczestników konferencji związanej z rocznicą, na temat pewnego ważnego wydarzenia ekologicznego w Polsce.
- 2018-07-20
Świat bez opakowań jest możliwy!
Plastik – obecnie eko-wróg numer jeden. Okazuje się, że jest praktycznie wszędzie i czyni gigantyczne szkody w naszym środowisku naturalnym. Plastik to przede wszystkim opakowania, a te może wcale nie są takie potrzebne? Przeczytaj jak można je zastąpić.
- 2018-07-19
Komunikacją miejską do lasu? Tak!
Mało kto wie, że w Warszawie jest 12 rezerwatów przyrody. Bardziej znane są miejskie parki i lasy. Każde z tych miejsc warte jest odwiedzenia, a do każdego z nich można dojechać Warszawskim Transportem Publicznym! W zaplanowaniu takich wycieczek pomocą będzie portal Zielona Mapa, który prezentuje ciekawe przyrodniczo punkty w stolicy, to aż 50 takich wyjątkowych lokalizacji.
- 2018-07-17
Zatoka Gdańska zagrożona skażeniem paliwem z wraku
W ostatnich dniach media obiegła wiadomość o zatopionym na dnie Bałtyku wraku niemieckiego tankowca „Franken” z czasu II wojny światowej, który ze względu na postępującą korozję realnie zagraża czystości naszych wód – istnieje duże prawdopodobieństwo wycieku paliwa z jego zbiorników.
- 2018-07-16
Młodzi dla Środowiska na Dniach Broku i Puszczy Białej 2018
W dniach 7-8 lipca 2018 r. w Broku odbywały się - już po raz czterdziesty! – Dni Broku i Puszczy Białej. Na wydarzeniu byliśmy także my z naszym stoiskiem Młodzi dla Środowiska, zapewniając wszystkim zainteresowanym różne rozrywki związane z ekologią.
- 2018-07-13
Bezpłatne warsztaty dla rodziców z dziećmi!
Jesteś Rodzicem przedszkolaka, ucznia, a może dopiero przygotowujesz się do tej roli? Szukasz dla swoich dzieci alternatywnych metod nauczania? Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej ma dla Ciebie propozycję! Już dziś zapisz się na warsztaty w ramach „Ogólnopolskiego programu aktywnej edukacji. Młodzi dla środowiska”, dofinansowanego z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
- 2018-07-12
Polskie pszczoły w niebezpieczeństwie
Dzisiejszy dzień przywitał nas fatalną wiadomością. Minister Rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski wydał zezwolenie na stosowanie przez rolników w okresie najbliższych trzech miesięcy silnych pestycydów z grupy neonikotynoidów, czyli substancji, które są toksyczne dla pszczół i innych owadów zapylających.
- 2018-07-11
Przygotowania do szczytu klimatycznego COP24: Ekologiczne Przebudzenie
W grudniu tego roku w Polsce, a konkretniej w Katowicach, w dniach 3-14 grudnia, odbędzie się wydarzenie ekologiczne wielkiej rangi – światowy szczyt klimatyczny ONZ. Kościół będzie pełnił rolę współgospodarza tego spotkania. 22 czerwca 2018 r. w Warszawie odbyła się konferencja mająca pomóc dobrze się do szczytu przygotować.
- 2018-07-10
Zielolnogórsko-głogowskie impresje o warsztatach ekologicznych
W dniach 1-7 lipca 2018 swoją obecnością na naszych warsztatach edukacji ekologicznej cieszyli nas uczestnicy z parafii: Miłosierdzia Bożego w Głogowie, Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze, Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze, Nowego Miasteczka oraz Kargowej.
- 2018-07-09
Trzecia rocznica wydania encykliki Laudato Si’
Poświęconą zagadnieniom ekologicznym encyklikę papieża Franciszka pt. Laudato Si’ zaprezentowano światu 18 czerwca 2015 roku. W pierwszych dniach lipca br. z okazji trzeciej rocznicy jej wydania w Watykanie odbyła się międzynarodowa konferencja pt.: „Saving our Common Home and the Future of Life on Earth”.
- 2018-07-09
Kto zdobywał ekowiedzę na przełomie czerwca i lipca?
W ubiegłym tygodniu zakończyła się kolejna edycja terenowych warsztatów edukacji ekologicznej w ramach projektu Młodzi dla Środowiska. W dniach 30 czerwca - 6 lipca 2018 r. ekologicznym "bakcylem" zarażaliśmy młodzież z Diecezji Płockiej. Misja zakończyła się sukcesem :-)
- 2018-07-05
Nachodzi Dzień Wypadów do Parku!
Brak planów na weekend? Mamy propozycję! Pod datą 7 lipca, czyli w najbliższą sobotę, w ekologicznym kalendarzu znajdziecie nietypowe, ale bardzo fajne święto - Dzień Wypadów do Parku (Hop Park Day). To jak, świętujemy? :-)
- 2018-07-02
Dla Was przedłużamy konkursy ekologiczne!
Podjęliśmy decyzję o wydłużeniu terminów nadsyłania prac w konkursach ekologicznych do 21 września 2018 r. Czekamy na Wasze prace!
- 2018-06-29
Drohiczynianie też się szkolą :-)
Chociaż Drohiczyn to nasza szkoleniowa centrala, nie znaczy to, że wszyscy jego mieszkańcy są specami od ekologii. Ale dążymy do tego! Właśnie kończymy terenowe warsztaty edukacji ekologicznej z grupą młodzieży z Diecezji Drohiczyńskiej.
- 2018-06-29
Kolejny turnus pełen roześmianych twarzy
Właśnie pakujemy bagaże, szykujemy muzykę na podróż i wracamy do domu. Zdanie to powinno kończyć się smutnym emotikonem, bo bardzo nam szkoda wyjeżdżać. To był wspaniały tydzień pełen atrakcji, nowych znajomości i wartościowej edukacji.
- 2018-06-20
Eventowy czerwiec u Młodych dla środowiska
Czerwiec to dla zespołu projektu Młodzi dla środowiska czas dość pracowity. Jesteśmy na finiszu rekrutacji do wakacyjnej edycji terenowych warsztatów edukacji ekologicznej, ustalamy szczegółowe programy zajęć dla każdej z grup warsztatowych, organizujemy atrakcje dodatkowe i… realizujemy eventy.
- 2018-06-19
Kursy trenerów ekologii zakończone
W niedzielę 17 czerwca zakończyliśmy kolejne z działań projektu „Ogólnopolski program aktywnej edukacji. Młodzi dla środowiska.” dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Po raz ostatni odbyły się warsztaty w ramach kursu trenerów ekologii i ochrony środowiska, w których od marca 2018 udział wzięło łącznie 60 osób z różnych stron Polski.
- 2018-04-13
Dzień Dzikiej Przyrody
W Światowy Dzień Dzikiej Przyrody wzywam ludzi z całego świata, aby pomogli podnieść świadomość i podjęli osobiste działania, aby pomóc przetrwać wielkim kotom świata i całej jego cennej i delikatnej różnorodności biologicznej
- 2018-04-13
Światowy Dzień Niedźwiedzia Polarnego
27 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Niedźwiedzia Polarnego. Niedźwiedzie polarne to największe obecnie żyjące niedźwiedzie na świecie. Zamieszkują Arktykę, Grenlandię oraz Azję i Amerykę Północną.
- 2018-04-13
Światowy Dzień Mokradeł
Dzisiaj w ponad 95 krajach obchodzony jest Światowy Dzień Mokradeł zwany również Światowym Dniem Obszarów Wodno-Błotnych, Światowym Dniem Terenów Podmokłych czy Międzynarodowym Dniem Mokradeł. W każdym razie chodzi o wodę, bagniska, mokradła, moczary, trzęsawiska, błota i rozlewiska. Czy są tak ważne, że trzeba poświęcać im dzień czy jest to kolejna fanaberia, która nic nie znaczy?
- 2018-04-12
Zapytanie ofertowe
Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej składa zapytanie ofertowe.
- 2018-04-12
Dołożymy jakąś cząstkę do ogólnopojętej ochrony środowiska naturalnego
Koordynator projektu, p. Marek Antoniuk – od niego zależy realizacja i powodzenie projektu „Młodzi dla środowiska”. Przed nim ogrom pracy, czas na wdrażanie idei projektu. Jak mówi, czas poświęcony projektowi, to jego największe zawodowe wyzwanie.
- 2018-04-12
Ruszyła rekrutacja uczestników projektu „Młodzi dla środowiska”
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem i założonymi dokumentami, poprawne wypełnienie formularzy i dostarczenie ich do biur projektu. Warunkiem udziału w działaniach projektowych jest złożenie kompletu dokumentów opisanych w Regulaminie. Osoby niepełnoletnie obligatoryjnie dołączają Kartę Kwalifikacyjną.
- 2018-04-12
Program Zjazdu
Program zjazdu ekspertów, trenerów, szkoleniowców, kadry zarządzającej i wolontariuszy, 23 – 25 czerwca 2017 r.
- 2018-04-12
Zasięg projektu
Projekt obejmie swym zasięgiem całą Polskę. Zaplanowane działania będą realizowane w oparciu o dane i bazę dwóch obszarów
- 2018-04-12
Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!
Każdego dnia wstajemy rano, żeby podjąć walkę, zmierzamy się z przeciwnościami losu. Czasem brakuje nam motywacji, widzimy swoje ograniczenia i nabieramy poczucia, że już nic nie możemy zrobić. Nick Vujicic pokazuje nam, jak bardzo mylne jest to wrażenie.
- 2018-04-05
Mały Kwiatek
Mała Tereska, czyli święta Teresa od Dzieciątka Jezus i Świętego Oblicza była młodą karmelitanką, patronką Francji i misji katolickich, dla której świat był Bożym ogrodem. Siebie widziała w tym ogrodzie jako mały polny kwiatek, który choć niepozorny, rośnie na chwałę Bożą. Jakie było życie tej Świętej?
- 2018-04-05
Superbohater
Bierzmowanie to nic innego jak pasowanie na superbohatera. Jest to duża odpowiedzialność, bo przecież superbohaterowie ratują świat!
- 2018-04-05
Lekarstwo Miłości
Czasem gubimy sens spowiedzi – albo traktujemy ją jako coś powszedniego, albo jako niedostępne dla nas tajemnicze misterium, czy wreszcie zwyczajnie nie doceniamy jej wartości i ją lekceważymy. A spowiedź jest po prostu sakramentem.
- 2018-04-05
Dlaczego mam czekać z seksem do ślubu?
Dla wielu katolików i jeszcze większej liczby osób niezwiązanych z Kościołem to pytanie często pozostaje bez odpowiedzi. I jedni, i drudzy nie rozumieją motywów, które kierują hierarchami ciskającymi gromy z ambony w stronę młodych, chcących wejść w związek małżeński.
- 2018-04-04
Ktoś w samotności
Jakiś czas temu miałam okazję wyjechać na kilka miesięcy za granicę. Było naprawdę super. Mnóstwo nowych osób dookoła z różnych krajów, nowe doświadczenia, nowa wiedza, codziennie nowy, atrakcyjny event – high life – żyć, nie umierać…
- 2018-04-04
Młodzi o św. Janie Pawle II
Św. Jan Paweł II – wydaje się, że każdy o nim słyszał i nie ma człowieka który nie byłby w stanie powiedzieć o nim kilku zdań.
- 2018-04-04
Historia pewnej frustracji
Frustracja spowodowana wielkim rozczarowaniem i kontynuowana falą narzekania.
- 2018-03-29
Wirtualne (nie)bezpieczeństwo?
Każdego dnia miliony użytkowników korzystają z portali społecznościowych. Podają oni swoje dane, publikują posty i zdjęcia z najważniejszych momentów ich życia.
- 2018-03-25
Orędzie Papieża Franciszka na XXXIII Światowy Dzień Młodzieży
„Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga” to hasło tegorocznego XXXIII Światowego Dnia Młodzieży, który przypada dziś, 25 marca w Niedzielę Palmową, na szczeblu diecezjalnym.
- 2018-03-25
Nie będziesz pragnął na wieki
W ostatnim czasie widzimy serię symbolicznych miejsc, w które podczas Wielkiego Postu zabiera nas Kościół. Najpierw pustynia, miejsce walki z demonami, a zarazem miejsce spotkania z Bogiem; następnie Góra Przemienienia, na której widzimy Jezusa w Jego chwale. Teraz znajdujemy Chrystusa przy źródle – w samo południe upalnego dnia.
- 2018-03-21
Astronomiczna wiosna
Wczoraj był pierwszy dzień wiosny astronomicznej, a dziś pierwszy dzień wiosny kalendarzowej.
- 2018-03-19
Podążając za św. Józefem
19 marca czcimy św. Józefa, oblubieńca Maryi Panny. Dlaczego? Co wyjątkowego zrobił? I czy powinniśmy spoglądać na swoją codzienność przez jego pryzmat?
- 2018-03-11
Bez różowych okularów
Symboliczna czynność, przez którą Jezus przywraca wzrok niewidomemu od urodzenia, to nie tylko ewangeliczna opowieść, ale także zapowiedź cudu, który Chrystus chce spełniać w życiu każdego człowieka. On uczy nas patrzeć bez okularów interpretacji i uprzedzeń.
- 2018-03-08
Wywiad ze św. Perpetuą i Felicytą
8 marca co roku na całym świecie świętujemy Dzień Kobiet. Natomiast mało kto jest świadomy, jak inspirujące kobiety wspomina Kościół w swojej liturgii dzień wcześniej.
- 2018-03-04
Koty i kocury w nawiązaniu do Światowego Dnia Dzikiej Przyrody
Tegoroczny Dzień Dzikiej Przyrody, który obchodziliśmy 3 marca w tym roku poświęcony był właśnie dzikim kotom, które są bardzo zagrożonym gatunkiem.
- 2018-02-13
Ja, Syzyf XXI wieku
Góra Przemienienia. Wysoka, piękna, dostojna. Tam widzi się Boga twarzą w twarz – takim, jaki jest.
- 2018-02-13
Po ŚDM w Krakowie – Panama 2019
Z radością ogłaszam, że następny Światowy Dzień Młodzieży, po dwóch na poziomie diecezjalnym, będzie w roku 2019 w Panamie!
- 2018-02-12
Ferie z edukacją ekologiczną
Jak wygląda kornik drukarz, ile lat ma puszcza, dlaczego warto segregować śmieci – to pytania, na które szukali odpowiedzi uczestnicy edukacyjnego obozu Młodzi dla Środowiska.
- 2018-02-05
Kolejna dawka ekowiedzy
W dniach 28 stycznia – 3 lutego 2018 r. odbywało się drugie spotkanie szkoleniowe dla najmłodszych zainteresowanych ekologią. Temperatury nie sprzyjały aktywności na świeżym powietrzu, ale nie był to dla uczestników problem, ponieważ program warsztatów był bogaty i nie było czasu na nudę.
- 2018-01-29
My się zimy nie boimy, ekologii się uczymy
W dniach 22-28 stycznia 2018 r. mimo trwających ferii zimowych uczyliśmy się dzielnie, mając co dzień lekcje. Spytacie może zdziwieni, co to za pracowita młodzież, która dobrowolnie rezygnuje z feryjnego wypoczynku?
- 2018-01-15
Zimowa edycja Terenowych Warsztatów Ekologicznych
Dziś rozpoczęła się zimowa edycja Terenowych Warsztatów Edukacji Ekologicznej realizowanych dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Uczestniczy w nich młodzież z Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej. Witamy na Podlasiu!
- 2017-12-13
#OrędzieŚDM: „Możecie sprawić, aby wasze życie stało się narzędziem dla ulepszenia świata”
Do czerpania z dorobku przeszłości i decydowania o swojej przyszłości wezwał papież Franciszek w orędziu na XXXII Światowy Dzień Młodzieży.
- 2017-09-04
Ekologiczny sierpień
Młodzi ludzie z różnych stron Polski przez cały sierpień brali udział w kolejnych turach warsztatów ekologicznych prowadzonych przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej w ramach projektu pn. „Ogólnopolski program aktywnej edukacji. Młodzi dla środowiska” dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
- 2017-08-01
Wakacje w Puszczy Białej na Bugu
Pięć czterdziestoosobowych grup młodzieży z całej Polski wzięło udział w warsztatach ekologicznych w Puszczy Białej. Kolejne dwie dwudziestoosobowe grupy uczestniczyły w ekologicznych warsztatach na wodzie.
- 2017-07-31
Pierwszy event w ramach projektu „Młodzi dla środowiska”
Informacje o realizowanym projekcie, konkursy, prezentacja projektowych gadżetów, układanie ogromnych puzzli – to najważniejsze punkty pierwszego eventu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej, który został zorganizowany 29 lipca 2017 r., podczas Dni Drohiczyna. Realizacja eventu było możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
- 2017-07-25
Wakacje w Puszczy Białej
Tydzień spędzony w uroczych zakątkach Puszczy Białej – miejscowości Brok nad rzeką Bug, był czasem zdobywania wiedzy ale też wielkiej radości, uśmiechu i odpoczynku połączonego z rekreacją. Młodzież podsumowuje je jednym zdaniem - Było genialnie!
- 2017-07-10
Ekologiczne warsztaty z KSM
Puszcza Biała gościła kolejnych uczestników Warsztatów Edukacji Ekologicznej w ramach programu „Ogólnopolski program aktywnej edukacji. Młodzi dla środowiska” dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Tym razem na zaproszenie KSM Diecezji Drohiczyńskiej odpowiedziała młodzież z terenów chronionych leżących w Diecezji Siedleckiej.
- 2017-07-03
Pierwsze Terenowe Warsztaty Edukacji Ekologicznej
„Terenowe warsztaty edukacji ekologicznej” już uczą i aktywizują młodzież. Pierwsze warsztaty zorganizowane przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej w ramach programu „Ogólnopolski program aktywnej edukacji. Młodzi dla środowiska” odbyły się w dniach 26 czerwca – 2 lipca 2017 w Broku na terenie Puszczy Białej. Zadanie jest dofinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
- 2017-06-26
Zjazd szkoleniowy w ramach projektu “Młodzi dla środowiska”
Zjazd ekspertów, wolontariuszy, trenerów, oraz kadry zarządzającej projektu MDŚ, który odbył się w dniach 23 – 25 czerwca 2017 r. w Drohiczynie, to przede wszystkim ogrom dyskusji, przemówień, prezentacji, pomysłów i założeń. Tak pokaźny efekt 3-dniowych spotkań, to zasługa dużego zaangażowania w realizację projektu wszystkich, którzy uczestniczyli w zjeździe.
- 2017-06-22
Koncert „Jednego Serca Jednego Ducha” w Rzeszowie
15 czerwca, w Uroczystość Bożego Ciała, w parku Sybiraków w Rzeszowie odbył się koncert „Jednego Serca Jednego Ducha”.
Zapraszamy do obejrzenia webinaru: